Technologia

Multi Light Technology

Istotną innowacją w endoskopach firmy Fujifilm jest Multi Light Technology. Zapewnia ona najwyższą jakość obrazowania, spełnia wygórowane standardy jasności i kontrastów, oferując innowacyjne tryby obserwacji Linked Color Imaging oraz Blue Light Imaging. Powyższe funkcje realizowane są przez specjalnie zaprojektowaną, dla nowego systemu oświetlenia, serię endoskopów ELUXEO ™ 700, które zostały wyposażone dodatkowo w funkcje Multi Zoom czy Freeze. To pozwala na przekazywanie szczegółowego obrazu w wysokiej rozdzielczości zarówno w diagnostyce, jak i ocenie przed terapeutycznej.

DOSKONAŁA WIZUALIZACJA

Dzięki zaangażowaniu ekspertów klinicznych powstała idealna kompozycja diod LED dla każdego trybu obserwacji, która pozwala na optymalizację technologii oświetlenia w zależności od uzyskanych obrazów. Jednym naciśnięciem przycisku możemy łatwo przełączać się między następującymi trybami obserwacji:

  1. OBRAZOWANIE BIAŁEGO ŚWIATŁA – Nowy system endoskopowy zapewnia najwyższą jakość obrazu pod względem ostrości i jasności, w celu zebrania optymalnych informacji diagnostycznych i terapeutycznych w codziennej praktyce klinicznej.
  2. TRYB LCI (LINKED COLOR IMAGING) – LCI różnicuje spektrum kolorów czerwonych skuteczniej niż obrazowanie w światłe białym. Zwiększony kontrast kolorów poprawia wykrywanie zmian oraz stanów zapalnych i skutkuje dokładniejszym obrysowaniem.

TRYB BLI (BLUE LIGHT IMAGING) – Obrazowanie kontrastowe o wysokiej intensywności za pomocą BLI umożliwia doskonałą wizualizację zarówno struktur naczyniowych, jak i struktur błon śluzowych.

Technologia CMOS firmy FUJIFILM z technologią MEGAPIXEL

Dzięki unikalnemu układowi CMOS wbudowanemu bezpośrednio w końcówkę dystalną sygnał jest przesyłany cyfrowo przez urządzenie, zapewniając w ten sposób znakomite obrazowanie w wysokiej rozdzielczości. Wszystkie endoskopy serii 760 oraz 720 są wyposażone w przetwornik CMOS.

Układ CMOS jest umiejscowiony bezpośrednio w końcówce dystalnej i przekształca sygnał analogowy na sygnał cyfrowy w miejscu badania. To zapewnia znakomity, cyfrowy obraz transmisji bez zakłóceń.

Działanie technologii CMOS Fujifilm to skanowanie progresywne z 60 klatkami na sekundę. Jest to nowoczesna technologia, w której przetwarzane są pełne obrazy, a nie półramki jak w metodzie skanowania z przeplotem. W rezultacie otrzymujemy obraz cyfrowy o pełnej wysokiej rozdzielczości oraz perfekcyjną płynność, znaną z technologii analogowej.

Indukcyjne zasilanie i przekazywanie danych.

Endoskopy firmy Fujifilm są pierwszymi na świecie endoskopami zasilanymi indukcyjnie, poprzez zbliżenie do wideoprocesora. Również przesył obrazów następuje w tej technologii, co w połączeniu z uznaną na świecie ergonomią, pozwoliło stworzyć endoskopy ultranowoczesne pod względem technologicznym i ergonomicznym.